rokometni klub brežice
Facebook

Posavski derbi

V petek, 23. 9. 2016, je ekipa RK Brežice doma igrala proti ekipi RK Krško. Domači so tekmo dobro začeli in povedli že s tremi goli razlike, a se je po številnih napakh prvi polčas zajključil z vodstvom 3 golov gostov iz Krškega (14:17).
Drugi polčas so nato bolje začeli domači fantje in v 38. minuti rezultat izenačili na 17:17. Ekipi sta se do konca tekme ves čas izmenjevali v vodstvu. Rezultat je bil tudi večkrat izenačen. Domači so v zadnji minuti zadeli in tako povedli za dva zadetka in kljub številčni premoči gostov na igrišču (saj sta bila dva igralca RK Brežice izključena) uspeli zadržati prednost enega zadetka in zmagati z rezultatom 31:30.

Ekipa RK Brežice v naslednjem krogu gostuje pri ekipi ŠD Škofljica Pekarna Pečjak.